Kapacita penziónu 30 lôžok
Reštaurácia s kapacitou 42 osôb
Oslavy, promócie, svadby pre 50 osôb
Iba 13 km od Bratislavy
Rusovský penzión - Ubytovanie a Reštaurácia
Reštaurácia s terasou pri Bratislave
Reštaurácia pri Bratislave
Ubytovanie v penzióne pri Bratislave

Kam z penziónu

Okolie Rusovského penziónu Vám ponúka možnosť oddýchnuť si v tichom a peknom parku po stopách náučného chodníka, alebo sa nechať vniesť lesnými cestami pri rybníku až k zveri, ktorej je tu dostatok, čo je znakom čistej prírody a súžitia ľudí a zvierat. V jari keď kvitnú stromy a kvety sa máte na čo pozerať alebo sa započúvate do spevu vtákov. Na svoje si prídu hubári, rybári a poľovníci. Organizované ale aj voľné jarné prechádzky poskytnú priestor aj pre rodičov s deťmi.  Po prechádzke môžete zájsť na zmrzlinu a mimochodom hovoria o nej že je jedna z najlepších v Bratislave.

Fotograf ktorý túži po dobrých záberoch s prírodnou tematikou má práve v Rusovciach nespočetné množstvo detailov a záberov, ktoré môže od rána do večera fotiť. Často sa tu fotografujú aj svadobné páry, pre ktorých je miestny park ako stvorený pre zachovanie „dúfame“ najkrajšej spomienky vo svojom živote. V kostole, či na úrade si povedia svoje „Áno“ a v Rusovskom Penzióne majú prichystanú svadobnú sálu s chutnou hostinou a zábavou.

Množstvo podujatí počas celého roka, napríklad Fašiangový sprievod, Majáles, Stretnutie veteránov troch hraníc (Slovensko Maďarsko Rakúsko), divadelné predstavenia alebo návštevu múzea - Antická Gerulata, Dni Rusoviec, Súťaž s historickou hasičskou technikou, Rusovský ples a iné

Tipy na vychádzky, výlety a piknik v okolí penziónu

Vychádzky je možné absolvovať v Rusovskom parku a lesoparku, popri jazerách v chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. V lese sa nachádza aj veľká lúka, kde je možné absolvovať rôzne pikniky, deti si tu môžu zahrať loptové hry a dospelí si tu môžu oddýchnuť od každodenných starostí.

Prírodné kúpalisko Rusovce je v lete oázou relaxu, na plávanie a  kúpanie je vyhovujúce, kontrolované úradom pre verejné zdravotníctvo. Rusovské jazerá,  alebo ľudovo nazvané „Bagroviská“ poskytujú priestor aj pre nudistov, čo pokladáme v modernom svete za bežné. V zime keď zase zamrzne jazero je možné (na vlastnú zodpovednosť) využívať aj takúto nevšednú zábavu na korčuliach alebo sa pokochať príjemne zasneženým lesom. Pre lyžiarske a zimné športy môžete využiť prímestské športoviská, viac nájdete na Bratislava.sk.

Rusovce sú známe vďaka niektorým kultúrnym pamiatkam ako sú Rusovský kaštieľ, múzeum Antická Gerulata ale aj folklóru, ktorý tu zastupuje SĽUK – Slovenský Ľudový a Umelecký Kolektív.

Pre nadšených športovcov sú v blízkosti Rusovského Penziónu pripravené rôzne športové aktivity, ako napríklad cyklistické a in-line korčuliarske trate - cyklistická trasa – ktorá vedie cez Čunovo až do Gabčíkova,  dunajská hrádza, Areál vodných športov Čunovo - usporadúvanie majstrovstiev sveta a Európy vo vodnom slalome, Jazda na koni, kúpanie, posilňovňa, fitnescentrum, solárium, beauty salón, aerobic, sú tu možnosti zahrať si biliard, bowling, Squash alebo aj možnosť rybolovu.

Možno večer už budete unavený z prechádzky, či z aktívneho dňa, ale nie natoľko aby ste nezvládli koncert, alebo predstavenie folklórného súboru Gerulata, či Sľuku. Alebo využijete posedenie pri grile v príjemnom prostredí terasy Rusovského penziónu. Ak túžite po „nočnom živote“ tak sa odveziete 20-30 min. napríklad autobusom alebo taxíkom do centra mesta a máte o zábavu postarané. Z Rusovského Penziónu Vám želáme len a len dobré spomienky.

KONTAKT NA PENZIÓN

Meno a priezvisko
Email
Telefón
Vaša otázka na nás

NOVINKY

26 Jan 2017
Vynovené priestory reštaurácie
Príďte sa pozrieť do našich vynovených priestorov reštaurácie a ešte lepšie si spríjemniť posedenie pri dobrom jedle. Priestory sme upravili v roku 2016.
 
01 Jul 2014
Živá hudba na terase
Každý piatok hrá na terase živá hudba. Počas letnej sezóny ponúkame pečené HOIK-y a grilované kolená.
Ubytovanie v penzióne 13 km od Bratislavy