Kapacita penziónu 30 lôžok
Reštaurácia s kapacitou 42 osôb
Oslavy, promócie, svadby pre 50 osôb
Iba 13 km od Bratislavy
Rusovský penzión - Ubytovanie a Reštaurácia
Reštaurácia s terasou pri Bratislave
Reštaurácia pri Bratislave
Ubytovanie v penzióne pri Bratislave

História Rusovského penziónu

Budova Rusovského penziónu bola postavená v roku 1965 a slúžila ako miestna reštaurácia a pohostinstvo. Vtedy patrila pod spotrebné družstvo JEDNOTA SD Bratislava mesto. V tej dobe to bola jediná reštaurácia v Rusovciach a ľudia ju začali volať “Britva”. Vtedajší členovia SĽUK-u a samozrejme aj miestni obyvatelia ju pravidelne a často navštevovali a veľa tu utrácali svoje peniaze. Na základe toho vznikol názov “Britva”, lebo pohostinstvo ich doslova “oholilo” o ich financie. Ľuďom sa tento názov vryl do pamäti a funguje medzi nimi až dodnes. Takže keď sa niekoho opýtate, že čo je “Britva” a kde sa vlastne nachádza, tak skoro všetci, no najmä tí skôr narodení, Vám povedia, že je to podnik v Rusovciach.

Reštaurácia fungovala do tzv. nežnej revolúcie do roku 1989. Po tomto roku fungovala ešte pár rokov v podobnom režime ako pred rokom 1989. Budova Rusovského penziónu v roku 1995 prešla kompletnou postupnou rekonštrukciou interiéru, keď ju prevzal do prenájmu od JEDNOTY súčasný majiteľ. Vtedy sa prvýkrát oddelil priestor reštaurácie a pohostinstva pevnou stenou a vytvorili sa tak dve samostatné prevádzky. Čiže pohostinstvo a reštaurácia. Zásadná a rozsiahla rekonštrukcia interiéru reštaurácie a terajšieho baru (pubu), ktorá je známa dodnes, nastala po roku 2002, keď súčasný majiteľ odkúpil budovu do súkromného vlastníctva. Vtedy sa zmenil názov z “Britva” na “Rusovská reštaurácia”. Po tomto roku ak niekto prišiel do “Britvy”, ktorý si ju pamätal ešte pred rokom 1989, tak na prvý pohľad nevedel, že či je fakt v “Britve” a toto platí až dodnes. Na jar v roku 2004 sa začalo s prípravami s nadstavbou a na sklonku tohto roku už bola postavená hrubá stavba. O dva roky neskôr, presnejšie v máji roku 2006 sa otvoril novopostavený penzión a celý názov objektu sa zmenil na “Rusovský penzión”. Pod týmto názvom ho poznáme aj dnes.

KONTAKT NA PENZIÓN

Meno a priezvisko
Email
Telefón
Vaša otázka na nás

NOVINKY

26 Jan 2017
Vynovené priestory reštaurácie
Príďte sa pozrieť do našich vynovených priestorov reštaurácie a ešte lepšie si spríjemniť posedenie pri dobrom jedle. Priestory sme upravili v roku 2016.
 
01 Jul 2014
Živá hudba na terase
Každý piatok hrá na terase živá hudba. Počas letnej sezóny ponúkame pečené HOIK-y a grilované kolená.
Ubytovanie v penzióne 13 km od Bratislavy